درمان همزمان 3 سرطان با واکسن جدید

به گزارش ناق، مقامات بهداشتی انگلیس اعلام نموده اند این 3 سرطان در مجموع سالانه بیش از 60 هزار نفر را در این کشور به کام مرگ می کشانند. از این رو، کشف این واکسن می تواند نوید بخش درمان چند سرطان کشنده در این کشور باشد.

درمان همزمان 3 سرطان با واکسن جدید

دانشمندان انگلیسی پیروز شدند در آزمایشات خود به واکسنی دست یابند که می تواند 3 سرطان مرگبار را درمان کند.

بر این اساس، این واکسن می تواند به سیستم ایمنی بدن برای کشف و نابودی سلول های سرطانی یاری کند. این واکسن با شناسایی ژن کِی آر ای اس (KRAS) که می تواند منجر به جهش سلولی در ریه ها، روده، و پانکراس و ایجاد سرطان در این 3 اندام گردد، می تواند درمانی برای هر 3 نوع سرطان باشد.

مقامات بهداشتی انگلیس اعلام نموده اند این 3 سرطان در مجموع سالانه بیش از 60 هزار نفر را در این کشور به کام مرگ می کشانند. از این رو، کشف این واکسن می تواند نوید بخش درمان چند سرطان کشنده در این کشور باشد.

ریچل امبرل، یکی از محققان موسسه فرانسیس کریک لندن در این باره می گوید: در صورتی که ژن KRAS دچار نقصان و مشکل گردد، این امر منجر به آن می گردد که سلول های بدن به صورت بی هدف آغاز به تکثیر نمایند. این سلول های تکثیر شده در نهایت به سرطان تبدیل می شوند و می توانند جان بیمار را به خطر بیاندازند.

او اضافه کرد: تجربه به ما نشان داده است که سیستم ایمنی بدن می تواند فرایند تکثیر سلول های سرطانی را کُند کند. به گفته دانشمندان این واکسن می تواند منجر به ایجاد پاسخ ایمنی علیه این جهش ژنتیکی گردد و ما به دنبال آن هستیم که علاوه بر کشف یک واکسن موثر برای این سه سرطان، باعث ایجاد مصونیت بدن در مقابل سرطان در بلند مدت شویم.

شواهد نشان داده است این واکسن باعث کاهش رشد سلول های سرطانی در موش های آزمایشگاهی شده است. دانشمندان امیدوارند این واکسن بتواند به صورت پیشگیرانه در بلند مدت مانع از رشد سلول های سرطانی در افراد گردد.

نتایج تحقیقات بر روی موش ها نشان می دهد این واکسن باعث ایجاد پاسخ ایمنی موثر و قوی به سلول های سرطانی شده و عوارض جانبی بسیار کمی دارد.

منبع: فرادید
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1305

به "درمان همزمان 3 سرطان با واکسن جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان همزمان 3 سرطان با واکسن جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید