رزم حسینی: سفره مردم روز به روزکوچک تر شده ، هیچ واحد صنفی علاقه مند به خرید کالا ها با قیمت بالا نیست

به گزارش ناق، وزیر صمت گفت: امروز در شرایطی قرار داریم که روز به روز سفره مردم کوچک تر شده و باید دولت و جامعه صنفی باید دست به دست هم دهند تا ثبات را به بازار برگردانند.

رزم حسینی: سفره مردم روز به روزکوچک تر شده ، هیچ واحد صنفی علاقه مند به خرید کالا ها با قیمت بالا نیست

برای سفر با تور بهار 1400 پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، علیرضا رزم حسینی در ملاقات با هیات رییسه اتاق اصناف ایران با بیان اینکه تاریخ ایران، هیچگاه نقش آفرینی اصناف و بازاریان در مقاطع مختلف پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را فراموش نخواهد کرد، اضافه کرد: حضور اصناف در مقاطع مختلف و حساس کشور در نقش یک پشتیبان نماینده، همیشه ماندگار و درخشان بوده و وزارت صنعت با اشراف کامل به این صندلی و نوع نقش آفرینی، حامی این قشر بزرگ خواهد بود.

وی، حضور اصناف و تشکل های مختلف بخش خصوصی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها را یک الزام برشمرد و گفت: وزارت صنعت در حوزه های مختلف، نشست های بسیاری را با بخش های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری غیردولتی برگزار می نماید تا بتواند تصمیماتی مبتنی بر خردورزی و کار کارشناسی که در نهایت به نفع فراوری و اشتغال کشور تمام گردد، اتخاذ کند.

وی تاکیدکرد: امروز کشور در شرایط خاصی به سر می برد که همه باید برای عبور از مسائل دست به دست هم دهند، باید باور کنیم که در جنگ تمام عیار مالی قرار گرفته ایم و متناسب با آن، ابزار های دفاعی را به کار بندیم.

رزم حسینی بیان داشت: هدف وزارت صنعت، معدن و تجارت در این حوزه، مداخله نیست، بلکه استفاده حداکثری از پتانسیل ها و توانمندی های موجود است.

به گفته وی، هیچ یک از واحد های صنفی علاقه مند به خرید کالا ها با قیمت بالا نیستند، زیرا در گرانی هم خریدار و هم فروشنده ضرر می نمایند.

وزیر صنعت با تاکید بر ضرورت هماهنگی کامل همه بخش های مرتبط وزارت صنعت، معدن و تجارت با جامعه صنفی کشور، اعلام نمود: باید جهت را برای حضور هر چه بیشتر اصناف در اقتصاد فراهم کرد و در حوزه کنترل قیمت و نظارت بر بازار از توان حداکثری آن ها بهره گرفت.

وی ادامه داد: امروز در شرایطی قرار داریم که روز به روز سفره مردم کوچک تر شده و باید دولت و جامعه صنفی کشور اعم از فراورینمایندگان و توزیع نمایندگان، دست به دست هم دهند تا ثبات را به بازار برگردانند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: گرانی ناشی از افزایش شاخص های کلان مالی وجود دارد، اما ثبات مهمتر از آن است که باید هر چه سریعتر به بازار های مختلف برگردد و این خواسته رییس جمهوری است.

وی تاکیدکرد: نگاه ما در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت آن است که با همیاری هم، از شرایط سخت کنونی اقتصاد ایران عبور نموده و شرایط با ثبات تری را تجربه کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1195

به "رزم حسینی: سفره مردم روز به روزکوچک تر شده ، هیچ واحد صنفی علاقه مند به خرید کالا ها با قیمت بالا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزم حسینی: سفره مردم روز به روزکوچک تر شده ، هیچ واحد صنفی علاقه مند به خرید کالا ها با قیمت بالا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید