فاصله یک میلیونی حقوق کارمند و کارگر پذیرفتنی نیست

به گزارش ناق، دبیرکل خانه کارگر گفت: فاصله یک میلیونی میان دستمزد کارگر و کارمند پذیرفتنی نیست و امیدواریم دولت به جای اعمال ماده 242 با یک الحاقیه و اصلاحیه قانون دستمزد کارگران را اصلاح کند.

فاصله یک میلیونی حقوق کارمند و کارگر پذیرفتنی نیست

به گزارش گروه رسانه های ناق، علیرضا محجوب، دبیرکل خانه کارگر و عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار در مصاحبه با مهر درباره ابلاغ حداقل دستمزد کارگران در سال 99 گفت: می دانید که کنندگان کارگری امسال ناچار شدند که جلسه شورای عالی کار را قبل از تصمیم گیری نهایی ترک کنند و صورتجلسه این تصمیم را امضا نکردند. برداشت کنندگان کارگری این بود که در قانون بودجه سال 1399 در تبصره 12 پایه حقوق کارمندان 2 میلیون و 800 هزار در نظر گرفته شده است.

وی افزود: با وجود آنکه قبلاً یک توافق ضمنی میان دولت، کارفرمایان و کنندگان کارگری حاصل شده بود به نوعی اصرار گروه کارفرما و تأیید دولت مانع از دستیابی به این موضوع بود، کنندگان کارگری ناچار شدند نسبت به این موضوع اعتراض کنند.

دبیرکل خانه کارگر همچنین گفت: پیرو این موضوع مجلس شورای اسلامی سه شنبه گذشته بیانیه ای با 182 امضا منتشر کرد و از شورای عالی کار خواست که به میز مذاکره برشود و روی مبلغ حقوق پایه 2 میلیون و 800 هزار تومان مصاحبه کند که این هم طرازی حقوق کارمندان و کارگران تأمین شود.

محجوب در ادامه گفت: جمعی از کنندگان درخواست اعمال ماده 242 آئین نامه را در این باب دادند و این درخواست قاعدتاً این هفته به کمیسیون مربوطه ارسال می شود و کمیسیون باید در این مورد جلسه تشکیل دهد و اعلام نظر کند و اگر چنانچه طی دو هفته نظر خود را اعلام نکند مستقیماً در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

دبیرکل خانه کارگر تاکید کرد: اقداماتی که در این رابطه در حال انجام است اقدامات بسیار جدی ای است و ان شاالله نتیجه بخش خواهد بود و ما به عنوان کننده کارگران همچنان در حال مذاکره هستیم.

وی با اشاره به اینکه وزیر کار تا امروز همکاری خوبی داشته است شرح داد: فضای عمومی حاکم بر دولت متفاوت است با اینکه اجازه بدهد این تصمیم و توافق حاصل شود و ما امیدواریم که آنها قانع شوند و به جای اعمال ماده 242 خود دولت با یک الحاقیه و اصلاحیه این قانون را اصلاح کند تا هیچ کارگری کمتر از 2 میلیون و 800 هزار تومان در ماه دریافت نکند.

وی افزود: سطح حداقل معیشت در کشور 4 میلیون و 900 هزار تومان است که توسط کمیته حداقل دستمزد معین شده و در اوایل اسفند ماه 1398 به شورای عالی کار گزارش داده شده است و اعضای این شورا به خوبی می دانند که برای تأمین حداقل معیشت، کارگران باید در ماه چه میزان دستمزد دریافت کنند تا بتوانند یک زندگی حداقلی را اداره کنند.

عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار با تاکید بر اینکه فاصله یک میلیونی میان دستمزد کارگر و کارمند پذیرفتنی نیست گفت: مذاکرات جدی با طرف های توافق داشتیم و یکی از عزیزان در وزارت کار پیشگامی کردند و مجدداً مذاکراتی صورت گرفت و امیدوارم که به زودی ما شاهد حل این موضوع باشیم.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 935

به "فاصله یک میلیونی حقوق کارمند و کارگر پذیرفتنی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاصله یک میلیونی حقوق کارمند و کارگر پذیرفتنی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید