مخالفت پاریس و برلین با طرح پیشنهادی سارکوزی برای بازنگری در برگزیت

به گزارش ناق، فرانسه و آلمان مخالفت تلویحی خود را با طرح پیشنهادی نیکولای سارکوزی نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در مورد ارائه طرح جدید برای بازنگری خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اعلام کردند.

مخالفت پاریس و برلین با طرح پیشنهادی سارکوزی برای بازنگری در برگزیت

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل ناق به نقل از رویترز، نیکولای سارکوزی نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه روز سه شنبه در سخنانی تاکید نمود که نسبت به حفظ بریتانیا در اتحادیه اروپا متعهد خواهد بود و در صورت پیروزی در انتخابات 2017 میلادی، طرحی را برای بازنگری در برگزیت ارائه خواهد نمود.

سارکوزی در این باره گفته است: پیمان جدید بر اصلاح پیمان شنگن، محدود کردن اختیارات کمیسیون اروپا، یکپارچه سازی منطقه یورو و متوقف کردن مذاکرات مربوط به عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا خواهد بود.

وی اضافه نمود: می خواهم به بریتانیایی ها بگویم که شما از اتحادیه اروپا خارج شده اید، ولی ما یک پیمان جدید روی میز داریم بنابر این شما این فرصت را دارید تا مجددا رای گیری کنید.

سارکوزی گفت: ولی این بار نه درباره اروپای قدیمی، بلکه یک اروپای جدید. آیا می خواهید در اتحادیه اروپا باقی بمانید؟ اگر این طور است، خیلی بهتر خواهد بود. چرا که من نمی توانم قبول کنم که دومین اقتصاد بزرگ اروپا را از دست بدهیم آن هم در شرایطی که مذاکره با ترکیه در مورد عضویت آن در اتحادیه اروپا در حال اجرا است.

ولی ترزا می نخست وزیر بریتانیا بارها اعلام نموده است که برگزیت به معنای برگزیت خواهد بود و فرایند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اوایل سال آینده شروع خواهد شد.

دولتهای فرانسه و آلمان نیز اعلام نموده اند که برگزیت یک تصمیم برگشت ناپذیر است.استفان لوفول سخنگوی دولت فرانسه در واکنش به پیشنهاد سارکوزی تاکید نمود: نمی دانم چگونه یک کشور می تواند از یک کشور دیگر بخواهد تا رای گیری جدیدی را انجام دهد. این به مردم بریتانیا بستگی دارد تا در این باره تصمیم گیری نمایند.

استفان سیبرت سخنگوی دولت آلمان نیز تاکید نمود که دیدگاه برلین درباره برگشت ناپذیر بودن برگزیت، تغییری ننموده است.

یک مقام ارشد اتحادیه اروپا نیز گفت: کسی درباره حفظ بریتانیا در اتحادیه اروپا صحبت نمی کند. خانم ترزا می اعلام نموده است که برگزیت به معنای برگزیت است. هیچ کسی انتظار معجزه ندارد.

منبع: تسنیم
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 787

به "مخالفت پاریس و برلین با طرح پیشنهادی سارکوزی برای بازنگری در برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت پاریس و برلین با طرح پیشنهادی سارکوزی برای بازنگری در برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید