مورالس: مخالفان در حال آماده سازی برای کودتا هستند

به گزارش ناق، رئیس جمهور بولیوی درباره آماده شدن مخالفان این کشور برای یک کودتا در این کشور هشدار داد.

مورالس: مخالفان در حال آماده سازی برای کودتا هستند

به گزارش گروه بین الملل ناق، اوو مورالس رئیس جمهور بولیوی روز یکشنبه گفت که رقبای سیاسی وی در حال آماده سازی برای یک کودتا هستند.

مخالفان رئیس جمهور بولیوی قصد دارند هفته آینده در اعتراض به انتخاب مجدد مورالس به عنوان رئیس جمهور به برگزاری اعتصاب و تظاهرات بپردازند.

این دومین بار در کمتر از پنج روز گذشته است که مورالس درباره وقوع یک کودتا در این کشور هشدار داده است. دادگاه انتخابات بولیوی چند روز پیش وی را پیروز انتخابات یکشنبه هفته پیش در این کشور اعلام نموده است.

مخالفان مورالس مدعی شده اند که در شمارش آرای انتخابات بی نظمی هایی روی داده است.

گروه هایی در بولیوی روز آدینه در اعتراض به شمارش آرا و انتخاب مجدد مورالس به عنوان رئیس جمهور این کشور، دست به اقدامات اعتراض آمیز زدند. این افراد از پنجره منازل و پشت بام ها با ضربه زدن به ظروف، اعتراض خود را ابراز داشتند. (جزئیات بیشتر)

طبق اعلام دادگاه عالی انتخاباتی بولیوی با شمارش دستی 99.8 درصد از آرای انتخابات ریاست جمهوری این کشور، اوو مورالس رئیس جمهور کنونی 47.1 درصد آرا را کسب نموده و سهم کارلوس مسا نامزد حزب میانه رو و اصلی ترین رقیب مورالس 36.5 درصد بوده است.

طبق قوانین موجود در بولیوی، برای بردن انتخابات به صورت یک مرحله ای، هر کاندیدا احتیاج به کسب حداقل 50 درصد آرای مردمی یا حداقل 40 درصد آرا به شرطی که اختلافش با رقیب حداقل 10 درصد باشد، دارد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 523

به "مورالس: مخالفان در حال آماده سازی برای کودتا هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مورالس: مخالفان در حال آماده سازی برای کودتا هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید