موگرینی: سازوکار مالی با ایران به زودی اجرایی می گردد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بیان کرد که برنامه این اتحادیه برای ایجاد سازکار مالی برای حفظ دادوستد با ایران و دور زدن تحریم های جدید آمریکا به زودی اجرایی خواهد شد.

موگرینی: سازوکار مالی با ایران به زودی اجرایی می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ترند، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره سازوکار مالی برای حفظ روابط تجاری با ایران گفت: این ایده همزمان با مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک و در سطح وزیران مطرح شد. کشورهای عضو اتحادیه اروپا تصمیم گرفتند که سیستم را راه اندازی نمایند و حال در صدد استقرار آن هستند. من اطمینان دارم که آن ها در هفته های آتی با موفقیت به این کار ادامه خواهند داد.

وی در ادامه صحبت های خود به موضوع برجام اشاره نمود و اضافه کرد: باید بگویم که شرکایمان در آسیا به خاطر دلایل امنیتی که به آسیا و آسیای مرکزی نیز مرتبط می گردد، همیشه اشتیاق مضاعف شان را برای کار در راستای حفظ کامل تعهداتشان به برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) نشان داده اند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین بیان نمود: ما فراموش نمی کنیم که ایران نه تنها یک کشور خاورمیانه ای است، بلکه به عنوان مثال مرز بسیاری با افغانستان دارد و از ارتباطات و منافع زیادی در آسیا برخوردار است. من همیشه منافع و مواضع مشترک مان با شرک های آسیایی برای حفظ برجام و ضرورت پایبندی ایران به تعهدات هسته ای را دیده ام.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 اسفند 1397 بروزرسانی: 21 مهر 1398 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 78

به "موگرینی: سازوکار مالی با ایران به زودی اجرایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موگرینی: سازوکار مالی با ایران به زودی اجرایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید